Aktuality

Registrácia klientov do nového Centra sociálnych služieb Mikádo

V Mikáde poskytujeme sociálne služby ambulantnou formou pre klientov so zdravotným znevýhodnením od roku 2016. Priestory novovybudovaného Centra sociálnych služieb Mikádo nám umožnia prijať nových klientov na ambulantnú formu - denný pobyt od 7:00 do16:00. Počas dňa sa venujeme tvorivým, ale aj pohybovým aktivitám a ku každému klientovi pristupujeme individálne podľa vopred dohodnutých individuálnych plánov. Máme dlhodobé skúsenosti s rôznymi druhmi terapií. Pravidelne sa venujeme aktivitám s prvkami arteterapie, muzikoterapie, ergoterapie, canisterapie a fyzioterapie. Pripravujeme pre klientov pestrý program v rodinnej atmosfére. Tiež organizujeme výlety a podujatia v spolupráci s Chránenou dielňou Mikádo. Máme pravidelné a úzke kontakty s rodinnými príslušníkmi klientov a tiež silnú komunitu lokálnych podporovateľov a dobrovoľníkov.

Zariadenie je pripravené aj na poskytovanie sociálnej služby týždennou pobytovou formou, ktorú otvoríme postupne. Registrácia klientov je len predbežná a nie je záväzná. Po registrácii ponúkame každému záujemcovi osobné stretnutie a prehliadku Centra sociálnych služieb Mikádo.

 

V prípade záujmu o registráciu a rezerváciu voľného miesta v Mikáde nás prosím kontaktujte:

Tel.: +421 904 400 270
Mail: martinusikova@mikado-skalica.sk

Osobne: Pri potoku 12, 909 01 Skalica

Navštívili sme priateľov vo firme C.CH.VZDUCHOTECHNIKA SKALICA

Už niekoľko rokov nás finančne podporuje firma C.CH.VZDUCHOTECHNIKA SKALICA. Za všetku ich podporu a pomoc sme im zašli poďakovať do priestorov firmy, kde nás čakala tá najlepšia atmosféra, výborné občerstvenie, ale hlavne veľa pochopenia a lásky. Odchádzali sme s krásnym pocitom a budeme sa tešiť, keď nás kolektív firmy navštívi zase u nás.

Sadenie stromov a okrasných kríkov

Dnes sme sadili stromy a okrasné kríky v novom Centre sociálnych služieb Mikádo. Za pomoc ďakujeme Katke a Jakubovi z GardensK. Bolo to perfektné doobedie. 

Zvládli sme to!

Vďaka Vám milí priatelia a dobrovoľníci sme už len malý krôčik k sťahovaniu sa do nových priestorov. Ďakujeme.

Návšteva polície

Návšteva polície bola nádherným zážitkom pre všetkých klientov :)

Dobrovoľníci nám pomáhali so skladaním nábytku

Veľmi si vážime, že naši priatelia a dlhoroční dobrovoľníci nám prišli pomôcť pri montovaní nábytku v novom Centre sociálnych služieb Mikádo. Prišli s náradím, dobrou náladou a dokonca aj s vynikajúcim jedlom za čo vďačíme Reštaurácii "U Ferú". Ďakujeme. 

Spoločné vyberanie doplnkov do nového Centra sociálnych služieb Mikádo

Doplnky dotvárajú príjemnú atmosféru domova. Pri budovaní Centra sociálnych služieb Mikádo si spoločne vytvárame náš druhý domov a preto sme sa rozhodli vyberať doplnky spoločne. Za komfortnú a bezpečnú cestu do Bratislavy ďakujeme priateľom Mikáda z Taxi Skalica. 

Ocenenie zápisom do Pamätnej knihy mesta Skalica

Pri príležitosti Svetového dňa sociálnej práce bola naša skvelá kolegyňa Monika Rypáková ocenená zápisom do Pamätnej knihy mesta Skalica. Je v kolektíve klientov a zamestnancov veľmi obľúbená aj vďaka ľudskému a kreatívnemu prístupu ku každodenným aktivitám. Držíme jej palce, aby si tento elán zachovala aj naďalej. 

Návšteva knižnice a výstavy v spoločnosti detí z MŠ Skalica z pracoviska MŠ Hviezdoslavova

Ďakujeme veľmi pekne deťom a pani učiteľkám z MŠ Skalica z pracoviska MŠ Hviezdoslavova za krásne spoločné doobedie strávené v Mestskej knižnici a v Galérii u františkánov na výstave "Atómová včela". Vďaka takýmto stretnutiam budú dnešní škôlkari aj v budúcnosti prirodzenejšie prijímať jedinečnosť a odlišnosť iných. 

Návšteva v Tik Skalica

Kolektív Tik Skalica nám spestril našu každodennú prechádzku mestom. Porozprávali nám o plánovaných podujatiach a taktiež sme dostali krásne reklamné darčeky pri príležitosti 650. výročia slobodného kráľovského mesta Skalica. Ďakujeme.

Sadenie stromov do nového Centra sociálnych služieb Mikádo

Postupne pripravujeme areál nového Centra sociálnych služieb Mikádo. Včera nám Katka s Jakubom priniesli krásne javory, ktoré sme spolu zasadili. Budeme sa o stromčeky vzorne starať, aby sa ujali a poskytovali nám tieň a vždy si spomenieme na nezištnú pomoc firmy GardensK, ktorá pomáha pripraviť príjemné prostredie pre našich súčasných aj budúcich klientov. 

Piekli sme ovocný koláč

Pečenie je súčasťou našich pracovných terapií. Postup ovládame perfektne a vždy sa tešíme z výsledku.

Naše obľúbené tvorivé chvíle

Tvorenie nás veľmi baví a vyrábame rozličné pekné výrobky :)

POĎME SI SPOLU ZASPIEVAŤ

Srdečne ďakujeme Mestu Skalica za skvelé pracovné materiály - POĎME SI SPOLU ZASPIEVAŤ.

Zasnežená prechádzka v Zlatníckej doline

Dnešné doobedie sme strávili v Zlatníckej doline. Bolo tam krásne❄️❄️❄️

Príjemná prechádzka mestom :)

Predvianočný dar od firmy Lark Skalica

Veľmi si vážime finančný dar, ktorým nás v tomto predvianočnom čase obdarovala firma Lark Skalica.  V mene všetkých klientov ďakujeme :)

Centrum sociálnych služieb Mikádo

Boli sme sa pozrieť ako pokračuje stavba Centra sociálnych služieb Mikádo, ktoré plánujeme v roku 2022 otvoriť. 

Prvý tohtoročný snehuliak :)

Do Mikáda prišiel Mikuláš

Všetci sme poslúchali a darčeky dostali. :)

Strašidelná párty v Mikáde

Krásne masky, super nálada a pavúčie dobroty. To je náš Halloween. :)

Jesenné upratovanie na dvore

Halloween

V tento krásny jesenný deň sme si vyrobili v Mikáde halloweensku výzdobu.

Na prechádzke s Kleuškou :)

Prší, neprší, u nás je vždy veselo :)

Stolnotenisový turnaj Mikádo

Užili sme si krásny športový deň. Všetci sme boli víťazi :)

Pobyt v Zlatníckej doline

Koncom augusta sme aj vďaka finančnej podpore Mesta Skalica mohli absolvovať rekondičný pobyt v Zlatníckej doline na Chate Amor. Spoločne s klientmi a zamestnancami Mikáda sme si užili dni plné pohody, ľahkej turistiky, krásnej prírody a zábavy. Nechýbali ani športové a spoločenské hry, pri ktorých sme sa výborne zabavili. Srdečne ďakujeme našim priateľom a podporovateľom, ktorí nám finančnými a vecnými darmi prispeli na úžasný pobyt. Vážime si, že si našli čas a prišli medzi nás na  "opekačku". Všetkým sa nám na dovolenke páčilo a odniesli sme si veľa krásnych spomienok.

Kúpanie v Mikáde:)

Krásne teplé počasie si vychutnávame aj ovlažovaním sa v bazéne :)

Cabrio na našom dvore :)

Stierače stierajú, svetla svietia :) Úžasné cabrio pre Mikáďakov daroval, dopravil a zabezpečil pravidelný servis Ján Krištofík.

Srdečne ďakujeme ❤️

Návšteva našich priateľov

V Mikáde sme dnes privítali milú návštevu - našich priateľov Katku Chovancovú s manželom Máriom Fekete.

Veľmi pekne ďakujeme za finančný dar a dlhoročnú podporu nášho zariadenia ❤️ 

Ivanka oslavuje narodeniny :)

Naša Ivanka oslavuje guľaté narodeniny❤️Prajeme jej z celého srdca len to najlepšie :)

Korytnačka nám spríjemňuje dni :)

Tešíme sa z krásneho slnečného májového dňa a zobrali sme našu korytnačku na "výlet"do trávičky  :)

Prechádzka

Krásne počasie nám dnes spríjemnilo prechádzku krásnou Skalicou.

Pravidelné cvičenie :)

Prvá kontrola na stavbe :)

Klienti a zamestnanci DS Mikádo sa boli prvý krát pozrieť na prebiehajúce stavebné práce na pozemku budúceho Centra socálnych služieb Mikádo.

Prichádza jar

V Mikáde sa už všetci tešíme z prichádzajúcej jari :)

Budujeme akvárium v Mikáde :)

Spoločne sme nakúpili rybičky, rastlinky a štrk. Skvelý rybičkový deň.

Pyžamová párty :)

Príprava na Halloween

S našimi šikovníkmi sme sa už pripravili aj na Halloween. :)

Arteterapia

Počas daždivého dňa sme sa na arteterapii pustili do výroby srdiečok.

Vyhliadková jazda na koči po Skalici

Začiatkom septembra si naši klienti užili skvelú vyhliadkovú jazdu na koči. :)

Rekreačný pobyt v Zlatníckej doline

Koncom augusta sme si spoločne oddýchli v príjemnom prostredí Zlatníckej doliny. Počasie nám prialo a tak sme tieto spoločné štyri dni mohli využiť na prechádzky, opekanie a oddych v prírode. Bolo výborne. :)

 

Návšteva ZOO Hodonín

V pondelok 27.7. sme spolu s klientmi DS Mikádo navštívili ZOO v Hodoníne. Prechádzka po zoologickej záhrade v krásnom slnečnom počasí bola pre všetkých nezabudnuteľná. 

SRDEČNE ĎAKUJEME ŠK SLOVAN BRATISLAVA A GRAFOBAL a.s. SKALICA

V sobotu 25. júla nás v Mikáde navštívili predstavitelia a hráči ŠK Slovan  Bratislava a zástupca spoločnosti Grafobal Group a.s. Skalica. Na stretnutie s hráčmi tohto úspešného futbalového tímu budú naši klienti ešte veľmi dlho s nadšením spomínať. 

Zároveň chceme aj touto cestou poďakovať za veľký finančný dar v hodnote 15 000€. 

(Foto - zdroj: skslovan.com)

PRVÝ SPOLOČNÝ VÝLET V TOMTO ROKU

V stredu 8. júla sme vyrazili na plavbu po Baťovom kanáli. Srdečne ďakujeme tímu Prvá plavebná - Prístav Skalica za úžasný sprievod a výklad o histórii Baťovho kanála. Domov sme si priniesli krásne zážitky. :)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie